TEG w przedszkolach

Tydzień Edukacji Globalnej to cykliczna międzynarodowa akcja edukacyjna odbywająca się przeważnie w 3 tygodniu listopada.  Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach i problemach  globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Koordynatorem akcji jest w Polsce Grupa Zagranica. Więcej na http://www.teg.edu.pl

W 2012 pod hasłem  „Działaj dla Świata!” w ramach naszego projektu TEG odbył się w 22 placówkach przedszkolnych, wzięło w nim udział łącznie 256 osób stanowiących kadrę przedszkoli, 2063 dzieci i 704 rodziców, opiekunów lub dziadków dzieci uczęszczających do przedszkoli.

W 2013 TEG upłynął pod hasłem przewodnim „Wybierz zrównoważony styl życia” i odbył się już w 29 placówkach we Wrocławiu oraz jednej w Sierzchowie. W tegorocznym przedsięwzięciu udział wzięło 3099 dzieci, 1500 rodziców, opiekunów lub dziadków dzieci uczęszczających do przedszkoli i 285 osób z kadry przedszkoli.

Relacje z poszczególnych wydarzeń można znaleźć z zakładach po lewej stronie menu.